212-min

دزدگیر خودرو بهتر است یا ردیاب ماشین؟

دزدگیر خودرو بهتر است یا ردیاب خودرو ؟ شاید این سوالی باشد که همیشه پس از شنیدن نام ردیاب به ذهن شما برسد! اما آیا تا به حال به دنبال جوابی برای آن بوده‌اید؟ ما در مقالات قبلی تمام و کمال ردیاب را بررسی کرده‌ایم به همین دلیل در این مقاله  قصد داریم زیر و بم دزدگیر خودرو را برای شما آشکار کنیم. همچنین مفصل به تفاوت‌های آنان خواهیم پرداخت تا تصمیم‌گیری را برای شما راحت‌تر کنیم.قبل از هر چیزی بهتراست به سوال زیر پاسخ دهیم و بعد بحث را شروع کنیم.

برای سرقت ماشین چقدر زمان لازم است؟

اگر سری به آپارات بزنید و کمی فیلم های سرقت را جستجو کنید خواهید دید که تمام کردن کار یک خودرو تنها 10 تا 60 ثانیه از یک سارق حرفه ای زمان می‌برد. این رکورد زمانی یعنی نقش مهم سیستم های ضدسرقت برای خودرو و هر وسیله نقلیه‌ی دیگر! حالاا با این ذهنیت بهتر است مقاله را شروع کنیم و ببینیم بین سیستم های ضدسرقت خودرو کدام یک راه حل قطعی خواهد بود و چگونه بهترین گزینه را انتخاب کنیم.

توضیحی برای دزدگیر ماشین

شما که وارد این مقاله شده‌اید حتما دزگیر ماشین را می‌شناسید و احتمالاً از این قسمت عبور می‌کنید، اما بگذارید در چند جمله دوباره آن را مرور کنیم. همانطور که در مقاله هشدار آژیر دزدگیر، بیان کردیم، دزدگیر ماشین یک ابزار است که به کمک حسگرهایی که به آژیر متصل هستند امنیت خودرو را تا حدودی تامین می‌کند. اما دزدگیر چگونه این کار را انجام می‌دهد ؟ نگران نباشید! توضیح خواهیم داد.

دزدگیر خودرو چگونه دزد را می‌گیرد؟!

بطورکلی می‌توان گفت دزدگیر خودرو از سه بخش سنسور، آژیر و بخش کنترلر مرکزی تشکیل شده است. زمانی که سنسورها خطری را احساس کند آن را به واحد کنترلر مرکزی گزارش می‌دهد. در مرحله بعد با دستور کنترلر، آژیر به صدا در می‌آید و مالک را از تغییر و

ضعیت عادی مطلع می‌کند.این سنسورها عبارتند از:

  • سنسور درب: این سنسور از یک طرف به درب‌های خودرو و از طرف دیگر به کنترلر دزدگیر متصل است. با باز شدن غیرمجاز درب‌های اتومبیل، آژیر دزدگیر فعال شده و به صدا در می‌آید.
  • سنسور ضربه: دزدگیر خودرو به کمک این سنسور، در صورت وارد شدن ضربه به ماشین، مالک را با آژیر مطلع می‌کند.
  • سنسور فشار: اساس کار این سنسور بر اساس اندازه گیری تغییر فشار هوا در خودرو است. اما این سنسور چه زمانی کاربرد دارد؟ پاسخ ساده است! در مواقعی که سارق با شکستن شیشه‌ها و پنجره‌ها اقدام به عملیات سرقت نموده است. در واقع زمانی که شیشه یا پنجره‌ای شکسته شود، هوای آزاد به داخل خودرو ورود پیدا می‌کند و سنسور به دلیل تغییر این فشار، متوجه تعویض وضعیت می‌شود.
  • سنسور حرکتی: در مواقعی که خودرو بکسل شود و یا یکجا بلند شود توسط سنسور حرکتی که به خودرو متصل است آژیر دزدگیر فعال می‌گردد.

امروزه دزدگیرهای پیشرفته زیادی در بازار وجود دارد که علاوه بر اجزایی که نام بردیم از قابلیت هایی مثل گیرنده‌های رادیویی، باتری پشتیبان، بخش کنترل کامپیوتری برخوردار هستند. اما نکته اصلی که وجود دارد این است که کارکرد تمامی این امکانات، حتی در بهترین دزدگیر خودرو، وابسته به بعد مسافت است. اگر صبور باشید در چند خط پایین تر این مورد را بیشتر توضیح خواهیم داد.

4 دلیل که دزدگیر همگانی شد

امروزه دزدگیر یک ابزار عمومی برای تامین امنیت به حساب می‌آید. اما واقعا چه دلایلی برای این همگانی شدن وجود دارد؟

  • عاملی بازدارنده برای سارقان: با نصب دزدگیر خودرو، چراغی چشمک‌زن در خودرو به کار گرفته می‌شود که سارقان در برخی موارد به همین دلیل از سرقت منصرف می‌گردند و وقت خود را صرف از کار انداختن دزدگیر نمی‌کنند. اما این چراغ همیشه عاملی بازدارنده نیست! این چراغ می‌تواند به سارق اطلاع بدهد که اتومبیل مجهز به دزدگیر است و از روشی دیگر اقدام به سرقت کند.

قابل انتقال

قیمت ارزان

باز و بسته کردن درب ها بدون داشتن سوییچ.

معایب دزدگیر ماشین

وابسته به بعد مسافت: این مسئله در انواع مختلف دزدگیرها صادق است! حتی دزدگیرهای پیشرفته در فواصل بیشتر از یک و نیم کیلومتر کارایی ندارند و شاید این مورد بزرگترین ایراد دزدگیر ها باشد.

 سارقان قلق آن را بلدند: امروزه وجود دزدگیر خودرو برای سارقان امری بسیار طبیعی است. پس قطعاً با نصب بهترین دزدگیر ماشین هم راهی مثل جمر و یا دیگر تجهیزات برای از کار انداختن آن پیدا خواهند کرد.

 قابل استفاده برای پیشگیری از سرقت: این خیلی مهم است که بدانیم دزدگیر تنها تا زمانی کاربرد دارد که سارق نتوانسته عملیات سرقت را انجام دهد. در واقع این ابزار زمانیکه سرقت انجام گیرد دیگر کارایی ندارد و هیچ کمکی به مالک نمی‌کند.

 اعلام هشدارهای اشتباه: برخی از دزدگیرهای خودرو در حالت حساس تنظیم شده است. این تنظیمات باعث می‌شود با کوچکترین ضربه آژیر به صدا در بیاید. این باعث می‌شود مالک به دلیل اینکه روزانه بارها آژیرهای بی مورد خودرو خود را می‌شنود حساس به صدای آن نباشد. در نتیجه حتی اگر سرقتی در حال وقوع باشد مالک خودرو به آن توجهی نخواهد کرد.

 ایجاد مزاحمت: هشدارهایی که چه به درست و چه اشتباه باعث مزاحمت برای اطرافیان می‌شوند و همه ی ما تجربه ای این صدای ممتد را در نزدیکی خود داریم. 

نگاهی بر ردیاب خودرو

اگر تا به امروز مقالات ما را دنبال کرده باشید حتماً تا به امروز با مفهوم ردیاب آشنا شده‌اید و می‌دانید سازوکار آن چگونه است. اما بد نیست که در این مطلب هم نگاهی به آن داشته باشیم و عملکرد این دستگاه را مرور کنیم. ردیاب خودرو یک تجهیز امنیتی بسیار پیشرفته است که علاوه بر موقعیت یابی، امکانات زیادی را در اختیار مالک خودرو می‌گذارد.  

نمایش موقعیت لحظه‌ای خودرو بروز هرگونه سرقت مثل سرقت خودرو، باتری، ردیاب و.. ذخیرۀ مسافت طی‌شده به طور دقیق همراه با ساعت و تاریخ اعلام تغییراتی که در خودرو رخ می‌دهد مثل: بازشدن درب‌ها، جابه‌جایی، تصادف، ضربه و روشن‌شدن خودرو خاموش و روشن کردن خودرو از راه دور
و …
بخشی از امکانات ردیاب هستند که بار بزرگی را از دوش مالک خودرو بر می‌دارد.

در واقع جی پی اس خودرو تلفیقی از دو بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار است که پس از جاسازی آن در ماشین، تمامی اطلاعات و آمار مربوط به اتومبیل و راننده را در خود ذخیره و پردازش نموده و به روی سرور ارسال می نماید. این اطلاعات به کمک اپلیکیشنی که بر روی تلفن همراه نصب می‌گردد، به صورت آنلاین یا آفلاین در اختیار مالک خودرو قرار خواهد گرفت.

تفاوت‌های دزدگیر خودرو و ردیاب در چیست؟

همانطور که درمقاله امکانات ردیاب رادار، اشاره کردیم، ردیاب خودرو یک تجهیز امنیتی است که به دلیل بهره‌مندی از امکانات و ویژگی‌های کاربردی سارقان را به راحتی رها نمی‌کند! می‌توان گفت سارقین هم قادر نیستند به راحتی راهی برای دور زدن آن پیدا کنند. از همه مهم‌تر دزدگیر یک وسیله ی بازدارنده برای سرقت است اما ردیاب، به جهت پیشگیری از سرقت به کار گرفته می‌شود. علاوه بر این جعبه سیاه خودرو یک سیستم قوی برای کنترل و نظارت محسوب می‌گردد. در این قسمت از مقاله به مقایسه دزدگیر و ردیاب خودرو در ساده ترین حالت میپردازیم:

همانطور که در بالا اشاره کردیم ردیاب ها سیستم هایی با کارایی بسیار بالا می‌باشند که قادرند تا حد زیادی معایب دزدگیر خودرو را برطرف سازند. امکانات ردیاب خودرو یکی از عمده ترین دلایلی است که افراد را برای خرید و نصب جی‌پی‌اس روی ماشین راغب می‌کند. اما نوبت آن رسیده به بررسی مشکلات جی‌پی‌اس بپردازیم و ببینیم دزدگیر بهتر است یا ردیاب! اینکه کدام یک برنده این میدان خواهند شد!

همانطور که در بالا اشاره کردیم ردیاب ها سیستم هایی با کارایی بسیار بالا می‌باشند که قادرند تا حد زیادی معایب دزدگیر خودرو را برطرف سازند. امکانات ردیاب خودرو یکی از عمده ترین دلایلی است که افراد را برای خرید و نصب جی‌پی‌اس روی ماشین راغب می‌کند. اما نوبت آن رسیده به بررسی مشکلات جی‌پی‌اس بپردازیم و ببینیم دزدگیر بهتر است یا ردیاب! اینکه کدام یک برنده این میدان خواهند شد!

نگاهی بر مشکلات ردیاب خودرو

  • وجود شرکت های غیرمعتبر و ارائه بی کیفیت خدمات
  • وجود اختلالات در ارسال سیگنال
  • کارکردی پیچیده تر از یک فشردن یک دکمه در دزدگیر!

آیا با قطع دزدگیر، ردیاب از کار می افتد؟

این یکی دیگر از سوالات پر تکراریست که بارها آن را شنیده‌ایم. در پاسخ به آن باید گفت: “خیر با قطع دزدگیر، ردیاب از کار نخواهد افتاد.” مکانیزم ردیاب خودرو به گونه ایست که بدون هیچ اختلالی و فارغ از کارکرد دزدگیر، ردیابی و دیگر وظایف خود را انجام خواهد داد. پس جای هیچ نگرانی نیست و می‌توان آن‌ها را به طور همزمان به کار گرفت.

ردیاب یا دزدگیر خودرو؟ در نهایت کدام یک؟

این سوالیست که پاسخ آن به شما بستگی دارد! اما ما بعنوان یک مشاور موظیفه داریم بگوییم شما با داشتن یکی از این تجهیزات نمی‌توانید امیدوار باشید که هیچ خطری خودرو شمارا تهدید نمی‌کند.  زیرا دزدگیر ماشین یک مکمل اصلی برای کارکرد بهتر ردیاب خودرو به حساب می‌آید. شما با نصب همزمان دزدگیر و ردیاب بر روی خودرو خود می‌توانید ایمنی وسیله را تا حد بسیار زیادی بالا ببرید و از خودرو خود به بهترین نحو محافظت نمایید. ما در رادار سعی کردیم بهترین امکانات برای یک ردیاب را در اختیار کاربران قرار دهیم. اگر پس از خواندن این مقاله تصمیم به خرید ردیاب خودرو گرفتید رادار بهترین گزینه برای شماست.  امیدواریم توانسته باشیم با نوشتن این مطلب به شما در انتخاب بهترین تجهیز امنیتی کمک کرده باشیم و راه را برایتان روشن‌تر بسازیم. منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم.

برچسب ها: بدون برچسب

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *